Районна газета

В БУРИНСЬКОМУ РАЙОННОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ОНОВЛЕНО ВИСТАВКУ МАТЕРІАЛІВ ПРИСВЯЧЕНУ ЖЕРТВАМ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

День пам’яті жертв політичних репресій започаткований для гідного вшанування гіркої долі тих людей, які були непотрібними для радянської системи, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. З метою відродження національної пам'яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, в Буринському районному краєзнавчому музеї оновлено постійно-діючу виставку документальних матеріалів присвячену тим трагічним подіям, яку також відвідали працівники райдержадміністрації.

Як розповів під час екскурсії директор музею Микола Кононенко за період «Великого терору» на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин- до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3 %).

На сьогодні в Буринському районі встановлено 534 прізвища репресованих уродженців та жителів Буринщини, із них 118 засуджені до вищої міри покарання (ВМП).  З числа розстріляних за національною приналежністю: українців 96- чоловік; німців 12- чоловік;  росіян - 6 чоловік; поляків 3- чоловік;  латиш- 1 чоловік.  Серед них розстріляно 2- жінки.