Районна газета

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА У БУРИНСЬКІЙ РЦБС

14 жовтня по всій Україні відзначають День захисника України, свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та 75-а річниця утворення УПА.

День захисника України має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців. Це і день пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності. Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, тому коло тих, кого ми вшановуємо як захисників України, включає їх усіх. В Україну чісів Київської Русі це свято прийшло з Візантії після запровадження християнства. Князь Ярослав Мудрий над Золотими Воротами в Києві збудував надбрамний храм на честь Богоматері.

Українська традиція вшанування Покрови була продовжена в козацьку добу. На Запорозькій Січі це свято було одним із найголовніших. Цього дня відбувалися ради, на яких вибирали кошового та старшину, а січові церкви зводили передусім на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Бібліотечні заклади району активно включилися у відзначення цих свят. Так, в Буринській РЦБС були організовані книжково-ілюстративні виставки «Герої, що змінили хід історії», де були представлені видання із історії українського козацтва, галерея портретів гетьманів України козацької доби, нова художня та документально-публіцистична література про військовий конфлікт на сході країни тощо. Метою книжкових виставок було висвітлення історичного шляху становлення та розвитку Збройних Сил України. Окремий розділ книжкових виставок висвітлював досвід проведення антитерористичної операції, де українські захисники виявляють мужність, безстрашшя і стійкість у виконанні свого військового обов’язку, гарячу любов до своєї Вітчизни, вірність присязі, бойовим традиціям українського народу.

У центральній районній дитячій бібліотеці було  проведено  для учнів 4-Б класу спеціалізованої школи № 1 калейдоскоп цікавих повідомлень «Хай славу козацьку ніхто не забуде». Бібліотекарі Валентина Вольська та Світлана Новак розповіли дітям про військо Запорізьке та провели дітлахів відеоекскурсом на острів Хортиця. Це дуже зацікавило юних читачів і вони активно відповідали на питання вікторини «Хай із козачка виросте козак». Щоб додати до серйозної теми трішки гумору – дітям було запропоновано переглянути мультфільм «Як козаки сіль купували», де вони познайомилися із побутом козаків, а кумедні історії із їхнього життя розвеселили глядачів. Насамкінець гості дитячої бібліотеки переглянули книжкову виставку «Славні лицарі українського народу». Нові, яскраві видання неабияк зацікавили дітей, що спонукало до активізації читання.

Працівники Буринської центральної районної бібліотеки провели засідання круглого столу «Сильна армія – запорука сильної держави». На захід завітали депутат обласної ради Олександр Непочатов, заступник голови Буринської районної ради Леонід Білик, секретар міської ради Олександр Зікратий, отець Димитрій, настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії УПЦ КП, представники громадських організацій, райвійськомату, учасники бойових дій.

14 жовтня символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів Української повстанської армії та нинішніх захисників України. Саме тому, День захисника України покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, Днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю. Він має консолідувати українське суспільство навколо ідей захисту незалежної та соборної України. Саме такими словами бібліотекар Оксана Надженко відкрила засідання  круглого столу.

Отець Димитрій у продовження даної теми зауважив, що дуже важливо у такий день вшановувати пам’ять тих, хто віддав життя за нашу незалежність і тих, хто сьогодні жертвує своїм життя за мир і спокій у нашій країні. Пам’ятаючи їхні подвиги, ми повинні йти далі і підтримувати один одного. Отець запросив присутніх до спільної молитви за захисників України усіх поколінь.

До діалогу також приєдналися Олександр Непочатов, депутат обласної ради,  Леонід Білик, заступник голови районної ради, Олександр Зікратий, секретар міської ради, Ангеліна Кнуренко, голова районної ветеранської організації, Юрій Жуков, заступник військового комісара, учасник АТО, майор, орденоносець та Микола Аніщенко, голова районної організації спілки ветеранів Афганістану «Обов’язок». У своїх виступах гості говорили про вшанування бойового подвигу, самовідданість громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвиток національних військових традицій, належне відзначення Дня захисника.

Учасники круглого столу впевнені, що такі заходи необхідні для виховання почуття патріотизму,  національної гідності та побратимства, популяризація надбань і традицій славних запорожців – оборонців рідної землі, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України.

Провідний методист Буринської РЦБС Людмила Крупосій