Районна газета

ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДВОХ ВИДАНЬ – «ТРИ ЛЮБОВІ ПЕТРА ОДНОЛЮБА» ТА «БУВ ТАКИЙ ХУТІР…» ГРИГОРІЯ ФАСТІВЦЯ

Презентація двох видань – «Три любові Петра Однолюба» та «Був такий хутір…» Григорія Фастівця відбулася в рамках розширеного засідання літературно-мистецького центру «Світлиця», що діє при центральній районній бібліотеці. Літературне свято співпало зі святом християнським – Успінням Пресвятої Богородиці. Тому засідання розпочалося із молитви, яку виголосив благочинний Буринського округу Української православної церкви Київського патріархату отець Димитрій.

Нещодавно Григорій Федорович відсвяткував 75-річний ювілей з чим на початку заходу і привітала його Лариса Браташ – талановита та лірична поетеса, член літературно-мистецького центу від імені всіх «світличан» та вручила на пам’ять сувенір та квіти.

Ведучий заходу, Микола Дишковець – начальник відділу культури і туризму Буринської РДА, познайомив присутніх із життєвим та творчим шляхом Григорія Фастівця, талановитої та щедро обдарованої людини.

Влітку цього року у Сумському видавництві «Мрія-1» вийшли друком дві книги автора: повість «Три любові Петра Однолюба» та документальна оповідь «Був такий хутір…». Повість написана щирою, красивою українською мовою. Вона з перших сторінок захоплює майстерністю у відтворенні непересічних подій і ситуацій. Тут вдало відтворено життєві перипетії головного персонажу, котрий, долаючи труднощі, перш за все залишився Людиною. Петро став не вітчимом, а люблячим батьком для трьох осиротілих синів, яких виховував змалечку. А документальна оповідь вже давно зацікавила читачів газети «Рідний край», на сторінках якої друкувалися уривки з цього твору. Автор цікаво розповідає про історію давнього козацького хутору, про свій рід, традиції, звичаї односельців. Знесення хуторів із мапи України – одна із найтрагічніших сторінок часів колективізації, коли примусово видворялися до місць «компактного проживання», на шахти Донбасу найбільш працелюбні та по-господарськи заповзятливі селяни. Скільки ж пекучого душевного болю та відчаю довелося перенести вимушеним переселенцям!

На захід були присутні Євгеній Рябоконь, голова Буринскьої районної ради, Алла Гайдукова, керівник апарату Буринської РДА, Віталій Мельник, Буринський міський голова, Микола Бондаренко, художник-графік та автор художньогго оформлення презентованих видань, Олександр Вертіль, поет, член Президії НСПУ, голова Сумської письменницької організації, Анатолій Луговський, поет, журналіст, член НСПУ, Олександр Капітоненко, краєзнавець, культуролог, голова громадських організацій «Сумщина-Світ», Буринське земляцтво, Фундації ім. Давида Бурлюка, член НСЖУ, Майя Рилова, т. в. о. редактора газети «Рідний край». Також члени літературно-мистецького центру «Світлиця», слухачі університету ІІІ віку  відділення денного перебування  Буринського районного територіального центру соціального обслуговування населення, працівники культури та освіти міста, рідні та друзі Григорія Фастівця тощо.

Приємною подією на зустрічі стало вручення Григорію Федоровичу Почесної грамоти ветерану НСЖУ за багаторічну творчу діяльність, заслужений авторитет серед колег, високий професіоналізм, активність у громадському житті та з нагоди ювілейного Дня народження підписаної головою Сумської обласної Національної спілки журналістів України Віктором Бойком, яку вручила Майя Рилова. А також Подяка від голови Буринської районної ради за визначений вклад в літературне надбання Буринського району, активну діяльність в популяризації історії рідного краю та з нагоди презентації самобутніх видань «Три любові Петра Однолюба», «Був такий хутір…», яку і вручив Євгеній Рябоконь.

Григорій Федорович походить із співучої, талановитої родини і тому нерідко у своїх творах він описує любов до української пісні, як і у повісті про Петра Однолюба та документальній оповіді про свій хутір Фастівці. На заході всім гостям було затишно,  майже сімейну атмосферу відчули присутні, коли акапельно заспівали троє синів автора, які, як і батько, закохані в українську народну пісню.

Бібліотечні працівники району щиро вдячні Григорію Фастівцю      за подаровані ним видання до книгозбірень. Відрадно, що ще до презентації кількість бажаючих користувачів прочитати книги була вражаючою. Сподіваємося, що після проведеного заходу ці видання зацікавлять ще більшу аудиторію поціновувачів друкованого слова.

Анна Лук’янцева,

директор Буринської РЦБС