Районна газета

ДИТИНСТВО ЩАСЛИВЕ, ВЕСЕЛЕ, ЦІКАВЕ – ЗАВТРАШНІЙ ДЕНЬ ДЕРЖАВИ

День захисту дітей уже багато років відзначається  на всій планеті. Діти – це майбутнє, дитинство – це найчарівніша пора сподівань на здійснення мрій, на щасливе безхмарне життя.

Бібліотечні заклади системи активно включилися до проведення заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Так, у Буринській РЦБС  відбулися години розваг «Країна дитинства – країна казкова», інформаційні коктейлі «Я дитина твоя, Україно!», оформлені книжково-ілюстративні виставки «Ми – юний цвіт нової України», тощо.

Цікаве свято для дітей під назвою «Світ, який побудуємо ми» відбулося у Черепівській сільській бібліотеці-філії Буринської районної централізованої бібліотечної системи. «Наші права – щасливе дитинство» – під такою назвою відбувся правовий калейдоскоп у Михайлівській сільській бібліотеці-філії.

У перший літній день до Буринської центральної районної дитячої бібліотеки  завітали дітлахи на  літературно-патріотичне свято «Діти України – квіти України!» Розпочала захід Валентина Вольська розповіддю про історію виникнення Дня захисту дітей,  створення його прапора,  озвучила основні розділи Конвенції ООН про права дитини. А скільки багато віршів  про дитинство і літо написано  талановитими  дитячими поетами.  Тому на святі звучали поетичні рядки  в конкурсі «Барвисте літо-літечко». Найкращими читцями   стали  Дар’я  Лиховоз та  Тетяна Лазоренко.

     Але ж день дитинства це гарне свято, а яке ж свято без ігор та розваг? Закінчилось навчання в школі, а попереду пустощі, розваги, відпочинок. Літо… Канікули! Маленькі користувачі бібліотеки змагалися в конкурсі загадок «Цікаві таємниці  з книжкової полиці»,  проявили свою обізнаність в конкурсі «Ромашка». Найбільше емоцій  було у дітей під час проведення естафети з кульками, що складалась із семи етапів. А далі на них чекав флешмоб «Ми – діти планети Земля». Дітлахи оформили плакат  із відбитків своїх   різнокольорових долоньок пальчиковими фарбами навколо зображення планети і завдяки цьому мали змогу відчути себе частинкою Всесвіту.  Веселі ігри на свіжому повітрі із мильними бульбашками дуже потішили малечу – діти щиро всміхалися сонечку, раділи прийдешньому дню та залишилися задоволені розвагами.

Готуючись до свята в дитячій бібліотеці  була  оформлена  виставка-інсталяція «Краса землі моєї – діти. Ростіть  здорові і летіть крилато!» та  виставка-конкурс дитячих малюнків  «Я малюю мир». Нехай мир зійде на нашу багатостраждальну землю, нехай всіх діточок зігрівають ласкаві промені сонечка і повсюдно дзвенить на Планеті дитячий сміх.

 

Валентина Баранова,

заступник директора Буринськоъ РЦБС