Районна газета

ДИТЯЧА БІБЛІОТЕКА СВЯТКУЄ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Відзначається день вишиванки щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Цього річ свято припадає на 18 травня і саме цього дня до центральної районної дитячої бібліотеки завітали юні користувачі на майстер-клас із Надією Князь «Барви життя».

 

Ця талановита майстриня відома далеко за межами нашого району: її роботи демонструються не лише в Україні, а й в Англії, Франції, Німеччині. І незважаючи на те, що Надія Григорівна  має обмежені фізичні можливості – вона всю себе віддає улюбленій справі і отримує від цього не просто задоволення, а й велику вдячність від своїх шанувальників.

Ведуча заходу, Валентина Баранова, розповіла присутнім про різні техніки вишивання та найбільш використовувані символи на вишивках, зокрема калина, виноград, мак, дерево життя, жар-птиця тощо. Присутні мали змогу побачити приклади таких технік за допомогою проекційного екрана.

Вишивальниця розповіла дітям, як вперше почала вишивати, про свої перші невдачі, а також поділилася із дітьми особливістю вишивки гладдю, адже всі її роботи виконані у цій техніці. В залі була оформлена виставка робіт «Світ вишивки Надії Князь» і майстриня зупинилася на кожній із них, розповіла про історію створення робіт, про виставки на яких вони експонувалися а також про саме походження візерунка для рушника. Раніше Надія Григорівна  вишивала сучасну вишивку, але із досвідом роботи почала вивчати саме давню українську народну вишивку і представили два рушника орнамент яких взяла із старовинних малюнків XVII-XVIII століття. ЇЇ роботи яскраві, самобутні та неординарні. Вони сповнені життя, адже на рушниках оживає золота осінь, солодкий спомин порічок, ніжний аромат білих лілей та, як символ, – безкінечна дорога життя.

Але основною метою заходу був майстер-клас із такою неординарною майстринею і вона запропонувала дітям практично спробувати виконати техніку вишивання гладдю. Діти із захопленням взялися за роботу і, слід зауважити, що це зацікавило їх. Надія Григорівна навіть похвалила юних вишивальниць за їх прагнення пізнати і навчитися цій творчій майстерності. Зайняті роботою дівчата не помітили, як швидко сплинув час, але кожна із них пішла додому окрилена ідеями і будемо сподіватися, що вони будуть обов’язково втілені на полотні.

На згадку про зустріч від колективу бібліотеки Надія Князь отримала квіти і сувенір. В свою чергу майстриня подарувала бібліотеці один із своїх витворів – вишитий рушник.