Районна газета

НА БУРИНЩИНІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ ДО 85-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ КОСТЕНКО

У бібліотечних закладах Буринського району оформлені та діють книжково-ілюстративні виставки «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі», біля яких проводяться літературні та поетичні години присвячені творчості української поетеси Ліни Василівни Костенко, з нагоди 85-річчя від дня народження.

Бібліотекар Хустянської сільської бібліотеки-філії Галина Майборода провела літературну годину «Життя іде і все без коректур». Ліна Костенко – людина високої інтелігентності і порядності. Вона принципова і  мужня як в творчості, так в житті, і завжди  залишається сама собою. Присутні на заході не залишилися байдужими до нелегкої долі поетеси.

Бібліотекар Клепалівської сільської бібліотеки-філії Наталія Антоненко підготувала для своїх користувачів годину поезії «Поезіє, ти сила чарівна».     Незабутні миті – в кожному вірші Ліни Костенко. І всі вони наші – українські. І не можуть вони не зачепити серця кожного громадянина нашої держави.                                             

Літературне знайомство «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох!» відбулося у бібліотечних закладах міста. Цей захід організували спільно працівники центральної районної бібліотеки та центральної районної дитячої бібліотеки  для слухачів  факультету «Університету ІІІ віку» та представників творчої інтелігенції Буринщини.

Змири гординю, приклони коліна,

Торкнись душею їхньої строки,

Чурай Маруся, Леся, горда Ліна –

Богині слова і святі жінки…

Такими рядками розпочалося літературне  знайомство з талановитою поетесою – Ліною Костенко. Кажуть, що талант, якщо він є — то проявляється в усьому. Це ж можна сказати і про геніальність поетеси, нашої сучасниці. Відрадно те, що на цій зустрічі користувачі дитячої бібліотеки з великим задоволенням і натхненням читали свої улюблені вірші Ліни Василівни.

На захід завітала заступник голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань Валентина Олександрівна Перепелиця, яка висловила вдячність організаторам, за чудово проведений захід, адже Ліна Костенко  піднеслася до висот такого духовного подвижництва, що її феномен в українській літературі залишиться неперевершеним і вічним.

Своїми враженнями  поділилися Віктор Гагін, Галина Бондаренко, Віктор Осадчий, Анна Ситник. Поезія Ліни Костенко  – це унікальне явище в українській літературі, і не тільки в українській, тому що такої глибини переживань і самокритичності сучасна література ще не знала. На нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстрів слова вже кілька десятиліть живе вона як «нерозгадане чудо», «голос народу». Маючи воістину Божий дар слова, Ліна Василівна є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Саме це надихнуло знаних поетес Буринщини, членів Спілки журналістів України,  Ларису Браташ та Лідію Кархову на написання віршів, присвячених Ліні Василіні, з якими вони познайомили присутніх.

Ліна Костенко  - рідкісний майстер у володінні словом, її творчість спонукає до читання,  до переосмислення сьогодення через призму часу. Саме на цій думці зійшлися всі учасники заходу.