Районна газета

ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ХОЧУТЬ ПЕРЕТВОРИТИ НА СУМСЬКИЙ ВЕРСАЛЬ

Про плани щодо реконструкції комплексу Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького в рамках «великої реставрації» об’єктів культури розповів Прем’єр-міністру України Денису ШМИГАЛЮ і Міністру культури та інформаційної політики Олександру ТКАЧЕНКУ голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО

Денис Шмигаль оглянув колекцію музею, зокрема, твори Тиціана, Пальми Молодшого, Луки Джордано, Франческа Солімени, Геріта ван Хонтхорста, Клода Верне, Леопольда Буальї, Елізабет Віже Лебрен та інших майстрів. 

«Зібрання музею – це понад 17 тис. творів Східного, Західноєвропейського та вітчизняного образотворчого, декоративного мистецтва ХVІ-ХХІ ст. національного і світового рівня, – розповів Главі Уряду Роман Грищенко. – На жаль, сьогодні понад 90% творів мистецтва зберігаються в фондосховищі. Насамперед, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв ХІХ - ХХI століть». 

У рамках програми «Велике будівництво в культурі-2021» планується добудова сучасного корпусу виставкового залу художнього музею. Орієнтовна вартість – 120 млн грн.

Проєктом передбачено також створення 3-поверхового виставкового комплексу, наявність скульптурного залу, утворення відкритого підземного простору за принципом сучасного Версалю.

Планується і загальна реставрація будівлі музею. За оцінками експертів, загальна вартість ремонт-реставрації об’єкту складає 35 млн грн. Проектом передбачено санітарно-технічне облаштування та приєднання будівлі до міських каналізаційних мереж; заміну вікон, покрівлі та даху; облаштування робочих місць для персоналу музею; ремонт фасаду та експозиційних залів.