Районна газета

СТУДЕНТИ СУМЩИНИ НАВІТЬ ВЛІТКУ НЕ ПРИПИНЯЮТЬ НАВЧАННЯ

На базі кафедри журналістики та філології Сумського державного університету працювала Літня школа молодих журналістів, а тепер сумські студенти відправились до Ужгородського національного університету, де триває Міжнародна літня школа з програмування

У Літній школі молодих журналістів взяли участь 24 учасники із Сумщини, Київщини, Харківщини та Полтавщини. Школу такого формату організували на кафедрі СумДУ вже втретє. Літня школа молодих журналістів є спільним проєктом Interlink Academy (Німеччина), СумДУ та громадської організації «МедіаКомпас».

Під час тренінгів та лекцій учасники дізналися про норми журналістської етики, особливості проведення та написання інтерв'ю, корисні для роботи журналіста вебплатформи. Крім того, спікери-практики розповіли їм про специфіку фото- та відеозйомки, створення інфографік тощо. На завершення школи кожен слухач підготував власний медіапродукт.

Сумська студентська команда наразі разом з іншими 49 командами з українських вишів бере участь у Міжнародній літній школі з програмування на базі Ужгородського національного університету. Цьогоріч учасниками школи стали майже 150 студентів із Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Одеси, Сум, Вінниці, Запоріжжя, Тернополя, Ужгорода та Тбілісі (Грузія). Упродовж тижня лектори пояснюватимуть їм складні теми з програмування, після чого команди змагатимуться у розв’язуванні задач, використовуючи ці знання. Серед тем, які вони розглядають, - розробка алгоритмів, написання програм, сучасні інформаційні технології тощо. Цього року команди поділені на дві ліги - за досвідом і рівнем знань. Кожна команда вирішує завдання, за результатами яких журі визначить переможців - вони отримають грошові призи. Переможці першої ліги отримають грошовий приз – 10 тис гривень, другої – 7 тис. Команди, які найкраще впораються з дорозв’язуванням задач, а саме тих, які вони не зможуть розв’язати під час основного змагання, отримають 5 і 4 тис гривень в обох лігах відповідно.