Районна газета

ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБГОВОРИЛИ ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ МЕДИЦИНИ ТА ОСВІТИ

Під керівництвом голови Буринської районної державної адміністрації Василя БОЙКА відбулося засідання колегії райдержадміністрації

У її роботі взяли участь члени колегії, сільські голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, громадськість.

На засіданні колегії було розглянуто низку важливих питань, зокрема: про підсумки виконання рішення районної ради шостого скликання від 16.10.2015 «Про районну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки», про епідеміологічний стан захворюваності на кір та профілактичні заходи щодо упередження поширення хвороби, про стан організації харчування дітей у закладах середньої та дошкільної освіти.

Щодо підсумків виконання рішення районної ради шостого скликання від 16.10.2015 «Про районну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки доповіла Зоя СИДОРУК, головний лікар Буринської центральної районної лікарні ім.проф.М.П.Новаченка. Зоя Олексіївна зазначила, що обстежено груп ризику за 2018 рік 26 осіб, що становить 3,9% від всіх обстежених на ВІЛ по району (2017  – 43 особи, що становить 6,4% від кількості обстежених).

У 2018 році збільшилась кількість обстежених швидкими тестами закупленими Буринською ЦРЛ ім.проф.М.П.Новаченка, за 2018 рік обстежено 293 особи  (2017 рік  - 153 особи).

Серед учнівської молоді під час проведення лекцій, бесід, у школах Буринського району розповсюджувалась соціальна реклама районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. При проведенні санітарно – освітньої роботи звертається увага на формування толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД.

Також важливим питанням на засіданні колегії розглянули про епідеміологічний стан захворюваності на кір та профілактичні заходи щодо упередження поширення хвороби, яка зростає, ситуація на сьогодні є напруженою на Буринщині, тому що під ризиком захворювання перебувають як дорослі так і діти.  

Зоя Сидорук розповіла про головні симптоми кору та методи його лікування.

«Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим. У інфікованого кір проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби. Кір не передається через побутові предмети та третіх осіб, які контактували з інфікованими. Єдиний надійний спосіб запобігти кору – вакцинація», - зауважила Зоя Олексіївна.

Очільник району Василь БОЙКО наголосив на посиленні проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності виконання заходів планової та посиленої імунізації,  дотримання правил особистої гігієни.

«Питання організації харчування дітей залишається одним із найбільш  актуальних у діяльності закладів освіти», - наголосила Людмила КОЗЛЕНКО,  тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу освіти  Буринської районної державної адміністрації під час свого виступу.              

У 12 закладах дошкільної освіти району забезпечується триразове гаряче харчування для 218 дітей.

У 13 закладах загальної середньої освіти Буринського району забезпечене якісне, повноцінне, збалансоване гаряче харчування, яким охоплено 693 учні (100%).

За 2018 рік на організацію харчування дітей використано 1115,9 тис. гривень, у тому числі 399,9 тис.гривень за рахунок коштів субвенцій із бюджетів сільських рад, 492,5 тис.гривень позабюджетних коштів та 223,5 тис.гривень коштів залучених із господарств шкіл.

Найбільше коштів для харчування дітей виділено Сніжківською, Черепівською та Гвинтівською сільськими радами. 

На 2019 рік передбачені кошти в сумі 1185,8 тис. гривень, у тому числі 156,6 тис. гривень для 82 школярів пільгових категорій.

Вартість харчування в день на одного учня становить 11 гривень.  

Питання стану організації харчування дітей у навчальних закладах Буринського району знаходиться під постійним контролем відділу освіти Буринської районної державної адміністрації, Держпродспоживслужби, прокуратури.

За результатами засідання колегії прийняті відповідні рішення та надано доручення.